Lista aktualności Lista aktualności

Dzika zbiórka żołędzi zakończona

Po raz piąty, Nadleśnictwa Browsk i Hajnówka zorganizowały w przedszkolach zbiórkę żołędzi dla żubrów na Polanę żubrową.

Dzieci z hajnowskich przedszkoli, zbierały z rodzeństwem i rodzicami żołędzie podczas jesiennych spacerów w parku i przy placach zabaw. Następnie przynosiły suche owoce dębu w wyznaczone miejsce przy swoich placówkach. Na początku listopada leśnicy z Nadleśnictwa Browsk odebrali zebrane zapasy.

Żołędzie zostaną wysypane na Polanę żubrową w Nadleśnictwie Browsk, gdzie stanowić będą smaczny dodatek do pokarmu wykładanego podczas zimowego dokarmiania tych zwierząt.

Akcja ma na celu zwrócenie najmłodszym uwagi na zjawiska towarzyszące zmianom pór roku, w tym wypadku – na przygotowaniach przyrody do zimy. Dzieci w aktywny sposób poznawały co jedzą leśne zwierzęta.

Dziękujemy za zaangażowanie Paniom z przedszkoli oraz ich wychowankom. Do zobaczenia za rok!

Żubry można podglądać na żywo w transmisji Lasów Państwowych

http://www.lasy.gov.pl/pl/informacje/kampanie_i_akcje/zubryonline

Kamerę zainstalowano na śródleśnej polanie położonej na północnym skraju Puszczy Białowieskiej, na terenie Nadleśnictwa Browsk. To jedno z miejsc, gdzie leśnicy wykładają zimą karmę dla żubrów, dlatego zwierzęta te chętnie odwiedzają polanę i spędzają na niej dużo czasu.

Czekając na żubry, które najczęściej odwiedzają polanę zimą, pokazujemy krajobraz puszczańskiej polany oraz inne zwierzęta, które pojawiają się w tym miejscu.

Zdjęcia pochodzą ze strony: http://przedszkole5.hekko24.pl/