Lista aktualności Lista aktualności

Edukujemy młodzież z podlaskich szkół średnich

W naszym Nadleśnictwie odbyły się już dwa spotkania z młodzieżą z serii zajęć prowadzonych w ramach projektu „Dlaczego warto chronić czynnie. Bierna i czynna ochrona przyrody w Puszczy Białowieskiej” realizowanego w LKP „Puszcza Białowieska” przy wsparciu Centrum Informacyjnego Lasów Państwowych.

To już ostatnia seria w cyklu, który zapoczątkowano w Nadleśnictwie Białowieża i kontynuowano w Nadleśnictwie Browsk. Łącznie w projekcie weźmie udział niemal 290 uczniów z 6 podlaskich szkół średnich.

Podczas zajęć w Nadleśnictwie Hajnówka młodzież z Gimnazjum w Glinniku, Oleksinie i Narewce dowiedziała się m.in. o sposobach wspierania populacji płazów, metodach ochrony ptaków oraz o biernej ochronie przyrody. Ponadto poznali aspekty związane z ochroną bierną, biologią i ekologią żubra, rozsiewaniem nasion i ogólne informacje o pracy w tak specyficznym miejscu, jakim jest Puszcza Białowieska.

Komary nas nie zjadły, a po 10-kilometrowym spacerze gimnazjaliści przespali całą drogę do domu. A my? Czekamy na kolejne grupy – następni odwiedzą nas licealiści i gimnazjaliści z Białegostoku, Bielska Podlaskiego, Hajnówki i Białowieży.