Lista aktualności Lista aktualności

Legendy Puszczańskich Uroczysk - konkurs literacki

Z wielką przyjemnością zapraszamy do udziału w konkursie literackim pn. „Legendy Puszczańskich Uroczysk”, organizowanym przy współpracy z Towarzystwem Przyjaciół Hajnówki oraz Zarządem Oddziału Ligi Ochrony Przyrody w Hajnówce. Konkurs pod patronatem honorowym Dyrektora Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Białymstoku.

 

Konkurs skierowany jest do dwóch grup wiekowych (młodzież, dorośli) z regionu Puszczy Białowieskiej. Jego celem jest zgromadzenie ciekawych, kreatywnych opowieści w formie legendy na temat zapomnianych uroczysk Puszczy Białowieskiej, aktywizacja lokalnej społeczności, budowanie świadomości historycznej regionu, zmobilizowanie mieszkańców do poszukiwań ciekawych miejsc w Puszczy Białowieskiej i popuszczanie wodzy fantazji oraz przywrócenie pamięci zapomnianych historii związanych z Puszczą Białowieską i ogólna promocja regionu. Szczegółowe informacje znajdą Państwo w regulaminie konkursu w załączeniu.

Przyjmowanie prac zostanie poprzedzone kilkoma spotkaniami dla chętnych uczestników, przybliżającymi tematykę historii i geografii Puszczy Białowieskiej. Spotkania te będą prowadzone przez zaproszonych gości w październiku, w każdą środę od 11.10., o godzinie 18:00.

Lista wykładów w załączeniu, jak i regulamin konkursu.

Przyjmowanie prac potrwa od 1.10.2017 r. do końca b.r. 

 

Serdecznie zapraszamy!