Lista aktualności Lista aktualności

Młodzież z hajnowskiego liceum sprzątała las z okazji Dnia Ziemi

Młodzież z klasy przygotowania wojskowego hajnowskiego Liceum Ogólnokształcącego im. Marii Skłodowskiej-Curie wybrała się na spacer do Puszczy Białowieskiej, włączając się w akcję porządkowania lasu zorganizowaną przez Nadleśnictwo Hajnówka. Sprzątanie lasu to ogólnopolska akcja organizowana z okazji Dnia Ziemi, który przypada na 22 kwietnia.

Uczniowie uzbrojeni w gumowe rękawiczki i worki posprzątali las wędrując drogą z Hajnówki w stronę Sacharewa. Zebrali kilka worków puszek, butelek i innych śmieci a w czasie wędrówki słuchali opowieści leśniczego Tomasza Olejnickiego, który zdradzał im leśne ciekawostki. Na trasie "ekipy porządkowej" znalazła się także rzeczka Miedna, która okazała się nad wyraz czysta.

- Na terenie mojego leśnictwa znajdują się trzy rzeki - Miedna, Chwiszczej i Leśna i w zasadzie wszystkie są czyste. W lesie także nie ma zbyt wielu śmieci - mówił leśniczy Olejnicki odnosząc się do terenu leśnictwa Sacharewo. - Ale warto podkreślić, że śmiecą głównie ludzie dorośli.

Na zakończenie pracy leśnicy zaprosili młodzież na ognisko i pieczone kiełbaski.

W ramach Dnia Ziemi pracownicy Nadleśnictwa Hajnówka brali także udział w zajęciach edukacyjnych dla dzieci i młodzieży szkolnej.