Lista aktualności Lista aktualności

Nowa usługa dla podróżujących kolejką wąskotorową

Oprócz podziwiania niezwykłych widoków podczas podróży leśną kolejką wąskotorową nowa aplikacja - audioprzewodnik opowie wycieczkowiczom o historii kolejki wąskotorowej i miejscach, przez które przejeżdża.

Aby skorzystać z przewodnika należy zainstalować na telefonie aplikację Hajnówka Duchowa Witalność, następnie można korzystać z nagrań i map.

Aplikacja działa także w trybie offline, co jest szczególnie ważne, ponieważ tuż po rozpoczęciu podróży przez puszczańskie ostępy znika nam zasięg.

Na nagraniach dostępne są trzy ścieżki tematyczne: zaczynamy spacer wokół siedziby Nadleśnictwa Hajnówka, gdzie lektor opowiada o otoczeniu budynku, ekspozycjach oraz o parowozie i innych zgromadzonych w skansenie pojazdach wąskotorowych. Druga zakładka w audioprzewodniku to opowieści o Puszczy Białowieskiej i samej kolejce wąskotorowej. Trzecia ścieżka to prezentacja stacji końcowej kolejki czyli leśnej osady Topiło.

Audioprzewodnik jest dostępny w dwóch wersjach: polsko- i angielskojęzycznej.

Audioprzewodnik jest dostępny w aplikacji Hajnówka Duchowa Witalność dostępnej pod linkiem

https://www.hajnowka.pl/strona/dla-turysty/940-aplikacja-hajnowka-duchowa-witalnosc

 

Nowa usługa powstała przy współpracy z Nadleśnictwem Hajnówka, w ramach projektu „Hajnówka OdNowa – Zielona Transformacja”.