Lista aktualności Lista aktualności

VI Piknik Leśny na 100-lecie Lasów Państwowych

22 czerwca na terenie Nadleśnictwa Hajnówka odbył się VI Piknik Leśny na 100-lecie Lasów Państwowych oraz z okazji 80. rocznicy utworzenia Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Białymstoku.

Przybyłych gości w imieniu organizatorów powitał Nadleśniczy Nadleśnictwa Hajnówka Tomasz Ginszt oraz Dyrektor Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych Tadeusz Wilczyński.

„Mam ogromny zaszczyt i przyjemność powitać Państwa na terenie Nadleśnictwa Hajnówka. (…) Tegoroczna edycja pikniku jest wyjątkowa. Świętujemy rocznicę 100-lecia powstania Lasów Państwowych i 80-lecia utworzenia Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Białymstoku. To właśnie 100 lat temu, w 1924 roku powstało przedsiębiorstwo pn. Polskie Lasy Państwowe.” – rozpoczął piknik Nadleśniczy.

"Dziś chcę podziękować Wam wszystkim, za Waszą pracę, pasję i oddanie. Leśnictwo to nie tylko zawód, to styl życia. To Wasze zaangażowanie sprawia, że nasze lasy są zdrowe, piękne i pełne życia." - to słowa Dyrektora skierowane do wszystkich leśników obchodzących ten piękny jubileusz.

Na początku z okazji 100-lecia Lasów Państwowych na wszystkich uczestników czekał jubileuszowy tort z masą z owoców leśnych, który podzielili Nadleśniczy Nadleśnictwa Hajnówka Tomasz Ginszt oraz Dyrektor Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych Tadeusz Wilczyński.

Podczas pikniku na scenie wystąpili: Zespół Sygnalistów Myśliwskich „Galindowe Rogi”, Chór Leśników Puszczy Białowieskiej oraz grupy taneczno-wokalne z Hajnowskiego Domu Kultury. Odbyły się występy najmłodszych artystów z Przedszkola nr 5 oraz podopiecznych Środowiskowego Domu Samopomocy z Bielska Podlaskiego. Rozdano także nagrody w konkursie plastycznym „100 lat naszych lasów”. Zapowiedzi na scenie uświetniali sygnaliści myśliwscy z Technikum Leśnego z Białowieży.

Dużą popularnością cieszyła się gra terenowa z nagrodami oraz stoiska przygotowane przez nadleśnictwa, instytucje związane z Puszczą Białowieską oraz inspekcje i służby mundurowe. Najmłodsi chętnie bawili się w miasteczku zabaw z dmuchańcami, pianą party i malowaniem twarzy.

O historii munduru leśnika a także o innych ciekawych eksponatach związanych z leśnictwem można było się dowiedzieć na wystawie u Miłośników i Kolekcjonerów Leśnej Historii. Najodważniejsi uczestnicy oddawali krew w punkcie Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa. Energiczne tańce ludowe zaprezentowała „Lawonicha”. Na zakończenie pikniku zagrał hajnowski „Zespół Kasi”.

Tegoroczny piknik wspólnie zorganizowały nadleśnictwa: Hajnówka, Browsk, Białowieża i Bielsk. Wydarzenie było objęte patronatem honorowym Dyrektora Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Białymstoku.