Lista aktualności Lista aktualności

VIII Bieg Rodzinny za nami!

Wspólna zabawa zarówno rodzicom jak i dzieciom przynosi wiele radości. Jest to bardzo atrakcyjne dla obu stron. Podczas zabawy dziecko czuje się doceniane, ważne i słuchane. Rozwija się społecznie i emocjonalnie. Naśladuje rodziców.

Mówimy często „Czym skórka za młodu nasiąknie tym na starość trąci”. To stare przysłowie mówi, że przyzwyczajenia i wiedza nabyta w młodości decydują o późniejszych zachowaniach i cechach człowieka.

Już od ośmiu lat z ofertą wspólnego, aktywnego spędzania czasu wychodzi OSiR przy współpracy z Nadleśnictwem Hajnówka. A czy warto w tym uczestniczyć – wystarczy spojrzeć na zdjęcia i uśmiechnięte twarze uczestników zabawy.

29 sierpnia 2020 roku na terenie Nadleśnictwa Hajnówka – Kolejki Leśne odbył się VIII Bieg Rodzinny. Jest to wydarzenie o charakterze biegowym, ale również edukacyjnym i zabawowym, w którym najmłodsi zawodnicy wraz z rodzicami lub dziadkami przemierzają dystans 400 lub 800m, w zależności od wieku najmłodszego zawodnika w drużynie.

W tym roku do udziału w imprezie zgłosiło się 25 rodzin. Wszyscy otrzymali imienne numery startowe, a każda z rodzin dodatkowo upominek od Nadleśnictwa Hajnówka. Zanim rozpoczęły się zawody, wszystkich serdecznie powitał gospodarz terenu Nadleśniczy Nadleśnictwa Hajnówka Mariusz Agiejczyk, Burmistrz Miasta Hajnówka Jerzy Sirak oraz Krzysztof Zamojski Inżynier Nadzoru Nadleśnictwa Hajnówka. Zawodnicy zostali podzieleni na cztery grupy - trzy w wieku przedszkolnym i jedna w wieku szkolnym. Każdej grupie został przydzielony sektor. Tuż przed startem już tradycyjnie odbyła się wspólna rozgrzewka. Linię mety wszyscy członkowie rodziny pokonywali razem – najmłodsi pomagali rodzicom finiszować. Na mecie każdy otrzymał imienny medal. Na punkcie odżywczym czekały pączki, kompot, bigos i kiełbaski. Następnie wszyscy kolejką wąskotorową udali się na przejażdżkę po Puszczy Białowieskiej.

Taka forma spędzania czasu wolnego integruje rodziny, jest świetną zabawą i sprawia wszystkim wiele radości. Dziękujemy z udział w naszym wydarzeniu!

 

Więcej na:

http://www.osir.hajnowka.pl/news,898,viii-bieg-rodzinny-za-nami.html