Wydarzenia Wydarzenia

BIEG RODZINNY - UDANA IMPREZA NA TERENIE NADLEŚNICTWA HAJNÓWKA

Rodzice to najważniejsze osoby w życiu każdego dziecka. I odwrotnie - dziecko to światło i szczęście w życiu każdej mamy i każdego taty. By dać wyraz tym wszystkim uczuciom, w sobotę - 25 sierpnia - zorganizowaliśmy Bieg Rodzinny, imprezę sportowo-rekreacyjną na świeżym powietrzu w otoczeniu pięknej przyrody.

 

Naszym zdaniem, podczas takiego przedsięwzięcia, najważniejsze jest bezpieczeństwo, dobra zabawa i ciekawy program. Właściwie wszystko było dopięte na ostatni guzik, jedynie pogoda mogła zawieść. Jednak, jak zwykle, idealnie wstrzeliliśmy się w okno pogodowe.

 

Zawody otworzyli: Mirosław Awksentiuk - Dyrektor OSiR Hajnówka oraz Agnieszka Laskowska-Ginszt - Inżynier Nadzoru Nadleśnictwa Hajnówka.

Przygotowaliśmy wspólną rozgrzewkę oraz dwie trasy, dostosowane do wieku uczestników – 400 i 800 metrów. W sumie przeprowadziliśmy 4 biegi dla 137 osób. Wszyscy z imiennymi numerami startowymi, ale nie liczyła się walka o miejsca. Zadaniem uczestników było po prostu rekreacyjne, rodzinne bieganie po malowniczych ścieżkach Nadleśnictwa Hajnówka. Na mecie wszyscy otrzymali oryginalne dedykowane medale. Po porcji ruchu na dzieci czekały banany, pączki oraz ciepła herbatka. Wszystkim zawodnikom towarzyszyła maskotka żubra.

 

Po sportowych zmaganiach uczestnicy wyruszyli na niespełna godzinną przejażdżkę kolejką wąskotorową. Lecz to nie koniec atrakcji jakie zapewniliśmy w tym dniu, gdyż po przyjeździe na dzieci czekał wielki dmuchany zamek i zjeżdżalnia do skakania. Po raz pierwszy przygotowaliśmy niespodziankę w postaci fotobudki, która cieszyła się ogromnym zainteresowaniem, nie tylko u dzieci.

 

Wszyscy ze smakiem zjedli gorący bigos i wspólnie piekli kiełbaski przy ognisku. Był także czas na losowanie nagród. Każdej z 43 rodzin przygotowaliśmy upominki. Były plecaki, torby sportowe, piłki, zestawy do tenisa stołowego, upominki od Nadleśnictwa.

Wspólne bieganie jest nie tylko sportową rywalizacją, ale przede wszystkim doskonałym sposobem na aktywne spędzenie wolnego czasu, na rodzinną, wielopokoleniową integrację. To był piękny dzień. Gratulujemy wszystkim uczestnikom i dziękujemy, że byliście razem z nami.

Organizatorzy: OSiR Hajnówka, Nadleśnictwo Hajnówka. Biegowe zmagania uwieczniła Telewizja Kablowa Hajnówka. Nad bezpieczeństwem uczestników czuwała karetka Pogotowia Ratunkowego.

REALIZACJA BOGATEJ OFERTY BYŁA MOŻLIWA DZIĘKI FINANSOWANIU IMPREZY ZE ŚRODKÓW BUDŻETU OBYWATELSKIEGO URZĘDU MIASTA NA ROK 2018

ZDJĘCIA - Roman Wnuczko

ZDJĘCIA - Tomasz Dobosz