Zajęcia edukacyjne prowadzone przez pracowników Nadleśnictwa Hajnówka w 2017 r. Zajęcia edukacyjne prowadzone przez pracowników Nadleśnictwa Hajnówka w 2017 r.

fot. Paulina Król

Powrót

Leśne podchody czyli szukamy pierwszych oznak wiosny

Leśne podchody czyli szukamy pierwszych oznak wiosny

Przedszkolaki uwielbiają aktywnie spędzać czas i poznawać otaczającą nas przyrodę. Aby połączyć te dwie kwestie w Pierwszy Dzień Wiosny dzieci z Przedszkola nr 5 w Hajnówce wraz z opiekunami wybrały się do lasu aby wspólnie z leśnikiem zagrać w podchody. Była to też okazja do świętowania Dnia Lasów.

Zabawa rozpoczęła się już od bramy przedszkola, gdzie narysowane strzałki na chodniku wskazywały kierunek wycieczki. Na spotkanie z dziećmi wybrała się koleżanka Agnieszka, która na początku odczytała list od Pani Wiosny ze wskazówkami jak przebiegać będzie leśna gra. Na kilku przystankach oznaczonych pomarańczową wstążeczką znajdowały się ukryte koperty z przyrodniczymi zagadkami. Po drodze dzieci uważnie obserwowały wiosenny las i pilnie wypełniały karty pracy. Przedszkolakom udało się zaobserwować pierwsze kwiaty tj. przylaszczkę pospolitą, zawilca gajowego, ziarnopłon wiosenny. W runie leśnym na martwych gałązkach drzew czerwieniły się piękne czarki. Spacer umilały śpiewy ptaków. Wielkim zaskoczeniem dla wszystkich uczestników były napotkane świeże tropy żubra.

Kiedy wszystkie zagadki zostały odgadnięte na dzieci czekały pączki, ale już nie z drzew tylko miękkie, puszyste z cukrem pudrem.

Dziękujemy za wspólną zabawę!

Fot. Przedszkole nr 5 w Hajnówce


Edukacja przyrodniczoleśna Edukacja przyrodniczoleśna

Edukacja w Puszczy Białowieskiej Edukacja w Puszczy Białowieskiej