Zajęcia edukacyjne prowadzone przez pracowników Nadleśnictwa Hajnówka w 2017 r. Zajęcia edukacyjne prowadzone przez pracowników Nadleśnictwa Hajnówka w 2017 r.

fot. Paulina Król

Powrót

Na Ogólnopolskim Pikniku Leśnym w Spale

Na Ogólnopolskim Pikniku Leśnym w Spale

3 czerwca świętowaliśmy Dzień Dziecka na Ogólnopolskim Pikniku Leśnym w Spale

To jedno z największych wydarzeń poświęconych edukacji leśnej! W Centralnym Ośrodku Sportowym byliśmy i my – razem z edukatorami z Nadleśnictwa Białowieża i Browsk.

Na dzieci i rodziców czekało blisko 120 leśnych edukatorów, 20 stoisk promocyjno-edukacyjnych Lasów Państwowych z całej Polski. Treningi sportowe, dmuchańce i poczęstunek „Dobre z lasu” to niektóre z atrakcji prezentowanych w tym dniu. Do leśników dołączyły służby mundurowe: strażacy, policjanci i żołnierze.

Na stoisku Leśnego Kompleksu Promocyjnego Puszcza Białowieska uczestnicy Pikniku mogli zagrać w grę leśną terenową, zapoznać się z budową anatomiczną zwierząt m.in. żubra, żaby i motyla, rozwiązać  przyrodniczą krzyżówkę, rebusy i zagadki. Szczególnym zainteresowaniem cieszył się zbiór drewnianych książek, czyli jak rozpoznać gatunki drzew po próbkach drewna – kolor, zapach, rysunek słojów.


Edukacja przyrodniczoleśna Edukacja przyrodniczoleśna

Edukacja w Puszczy Białowieskiej Edukacja w Puszczy Białowieskiej