Zajęcia edukacyjne prowadzone przez pracowników Nadleśnictwa Hajnówka w 2017 r. Zajęcia edukacyjne prowadzone przez pracowników Nadleśnictwa Hajnówka w 2017 r.

fot. Paulina Król

Powrót

Święto najmłodszych w nadleśnictwie

Święto najmłodszych w nadleśnictwie

Dzień Dziecka to niewątpliwie jedno z najważniejszych świąt w naszym kalendarzu. To właśnie tego dnia niemal od rana do popołudnia trwają zajęcia edukacyjne, spacery i ogniska na terenie naszego nadleśnictwa, przeznaczone właśnie dla najmłodszych. Nie inaczej było w tym roku!

Przedszkolaki z Leśnej Krainy, jak na leśnych ludków przystało, przespacerowały się po lesie. Sam spacer może nie był aż tak ciekawy, jak te żuczki i robaczki napotkane po drodze… Przedszkolaki obejrzały dokładnie różne obszary, zobaczyły fragment łąki, rezerwat i las gospodarczy. Długa marszruta jednak nie wymęczyła naszych małych przyrodników – żwawo przeszli kilka kilometrów po puszczy, co rusz zatrzymując się na chwilkę, by podziwiać konwalie, żuka gnojarza czy mrowisko, o których z wielką przyjemnością mogłam im opowiedzieć.

W międzyczasie dzieci ze szkoły podstawowej nr 2 w Hajnówce pojechały kolejką wąskotorową na Dolinę Rzeki Leśnej, a klasa Ia ze szkoły podstawowej nr 5 posłuchała gawędy o lesie przedstawioną przez Bożenę Niemiec.

Z kolei w południe dzieci i młodzież ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Hajnówce obejrzeli pokaz pracy Simona, psa patrolująco-obronnego, funkcjonariusza Straży Granicznej. Pokaz umiejętności czworonoga zachwycił podopiecznych Ośrodka. Cała impreza zakończyła się przy ognisku.

 

Nasze nadleśnictwo jest otwarte na wszelkie inicjatywy edukacyjne dla dzieci i młodzieży. Przez cały rok, nie tylko latem, oferujemy możliwość zorganizowania ogniska, przeprowadzenia zajęć z zakresu edukacji przyrodniczo-leśnej czy udostępnienia naszego terenu pod warsztaty, zajęcia sportowe, pokazy itp., a także wynajęcia kolejki wąskotorowej. Wystarczy do nas napisać albo zadzwonić! 

 


Edukacja przyrodniczoleśna Edukacja przyrodniczoleśna

Edukacja w Puszczy Białowieskiej Edukacja w Puszczy Białowieskiej