Lista aktualności Lista aktualności

DZIKA ZBIÓRKA ZA NAMI

Dzika Zbiórka Żołędzi dla żubrów to przedsięwzięcie współrealizowane przez Nadleśnictwo Hajnówka i Nadleśnictwo Browsk w Gruszkach.

Po raz kolejny, w dniu 08.11.2021 roku odbyło się , zakończenie dzikiej zbiórki. Żołędzie, które zebrały dzieci wraz z rodzicami przekazano  nadleśnictwu Browsk, na którego terenie znajduje się Polana Żubrowa. Leśniczy opiekujący się polaną, będzie dokarmiał nimi zwierzęta  przychodzące na nią. Transmisję na żywo z Polany Żubrowej można obejrzeć pod adresem:  http://www.lasy.gov.pl/informacje/kampanie_i_akcje/zubryonline

Pierwsze takie wydarzenia organizowane były wyłącznie z Przedszkolem nr 5 w Hajnówce. W tegoroczną zbiórkę zaangażowały się również  inne placówki oświatowe z naszego miasta i gminy m.in.: Przedszkole nr 3 z Oddziałami Integracyjnymi w Hajnówce, Oddziały Przedszkolne przy Szkole Podstawowej w Dubinach, Szkoła Podstawowa w Dubinach.

Dziękujemy dzieciom i ich rodzicom, wychowawczyniom za zaangażowanie i zebranie mnóstwa, mnóstwa żołędzi!!

Akcja  ma na celu uaktywnienie najmłodszych, zwrócenie ich uwagi na zjawiska towarzyszące zmianom pór roku, w tym również przygotowania do zimy. Dzieci mogą przekonać się co jedzą leśne zwierzęta, dla kogo żołędzie będą smacznym dodatkiem w zimowej diecie.