Lista aktualności Lista aktualności

Przedszkolna zbiórka żołędzi dla żubrów zakończona

Po raz ósmy, Nadleśnictwa Hajnówka i Browsk zorganizowały w przedszkolach na swoim terenie zbiórkę żołędzi dla żubrów na polany żubrowe.

Dzieci z lokalnych przedszkoli, podczas jesiennych spacerów w parku i przy placach zabaw zbierały z rodzeństwem i rodzicami żołędzie. Następnie przynosiły suche owoce dębu w wyznaczone miejsce przy swoich placówkach. Na początku listopada leśnicy odebrali zebrane zapasy.

 

Żołędzie zostaną wysypane na polany żubrowe, gdzie stanowić będą smaczny dodatek do pokarmu wykładanego podczas zimowego dokarmiania tych zwierząt.

 

Akcja ma na celu m.in. poznanie sposobu odżywiania się leśnych zwierząt, w tym króla puszczy żubra oraz na zjawiska towarzyszące zmianom pór roku – na przygotowania przyrody do zimy. Podczas odbioru żołędzi z przedszkoli dzieci w aktywny sposób poznawały co jedzą leśne zwierzęta. Usłyszały również ciekawostki o żubrach, m.in. że łyżki u żubra to inaczej uszy, a świece to oczy.

Pomysłowe dzieci przesyłały żubrom wraz z żołędziami serdeczne pozdrowienia!

 

Dziękujemy Paniom wychowawczyniom z przedszkoli oraz dzieciom i rodzicom za zaangażowanie.

Do zobaczenia za rok!

 

Żubry można podglądać na żywo w transmisji Lasów Państwowych na stronie

 

http://www.lasy.gov.pl/pl/informacje/kampanie_i_akcje/zubryonline

Zapraszamy do obejrzenia transmisji online z zagrody pokazowej żubrów Nadleśnictwa Kobiór w Jankowicach. Kamerę zainstalowano na dachu wiaty widokowej przy zagrodzie pokazowej żubrów. To miejsce, gdzie każdego dnia można obserwować te piękne zwierzęta