Lista aktualności Lista aktualności

Skarb Puszczy odnaleziony!

W dniu 4.09.2016 odbyło się uroczyste podsumowanie gry terenowej „Skarb Puszczy”.

Na terenie osady Nadleśnictwa Hajnówka spotkali się uczestnicy gry wraz z rodzinami. Kameralne zgromadzenie zostało najpierw uraczone wspaniałą legendą o Hajnówce, czytaną przez Allę Gryc, dyrektorkę Miejskiej Biblioteki Publicznej w Hajnówce (naszego partnera strategicznego). Legenda wprowadziła nieco niesamowitą, podniosłą atmosferę, która tylko upewniła nas w przekonaniu, że uczestniczymy w niezwykłym wydarzeniu. Na dowód tego Inżynier Nadzoru Nadleśnictwa Hajnówka, Agnieszka Laskowska-Ginszt, wręczyła uczestnikom Certyfikaty i drobne upominki, ufundowane przez Bibliotekę, Lokalną Organizację Turystyczną oraz Nadleśnictwo. Na koniec, gdy emocje już opadły, odbyło się ognisko wraz  z poczęstunkiem. Po tak intensywnym poszukiwaniu ukrytego skarbu wszystkim należała się pyszna kiełbasa i smaczny bigos.

A Skarb? Odkryły go dwie panie – Carolina Fratta i Katarzyna Aryss – mieszkanki odpowiednio Włoch oraz Polski. Dziewczyny z godną podziwu determinacją jako pierwsze ukończyły grę. Podczas niedzielnej imprezy otrzymały ostatnią wskazówkę kierującą je do miejsca, gdzie został zakopany skarb… Poza wskazówką uczestniczki otrzymały również szpadel.

Co było w odkopanym, starym kufrze…? Zobaczcie na zdjęciach!

Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom gry terenowej za entuzjazm i zaangażowanie i gratulujemy wytrwałości! Tym samym gorąco zachęcamy do udziału w kolejnej edycji, która odbędzie się już za rok. Wszakże Puszcza Białowieska kryje w sobie jeszcze mnóstwo skarbów…