Program "Zanocuj w lesie"

Od 1 maja 2021r. wchodzi w życie nowy program Lasów Państwowych "Zanocuj w lesie'', umożliwiający legalne biwakowanie wszystkim zainteresowanym bushcraftem i survivalem oraz tym, którzy chcą zanocować w lesie "na dziko" bez specjalnej infrastruktury. W tym programie wzięło udział większość nadleśnictw w Polsce i na wyznaczonych obszarach będzie można oddawać się relaksowi na łonie natury.

Ze względu na bezpieczeństwo publiczne, Nadleśnictwa Puszczy Białowieskiej zostały wyłączone z wyznaczania obszarów w ramach ww. programu. Niemniej jednak lasy Nadleśnictwa Hajnówka są otwarte dla turystów. Zapraszamy wszystkich na piesze wędrówki po szlakach turystycznych i ścieżkach edukacyjnych oraz do skorzystania z tras rowerowych.

Zachęcamy wszystkich miłośników nocowania w lesie do zapoznania się z ofertą sąsiednich nadleśnictw, na terenie których wyznaczone są obszary do legalnego biwakowania. Wszelkie niezbędne informacje są umieszczone na stronach www nadleśnictw w zakładce TURYSTYKA.

Lasy Państwowe wychodząc naprzeciw oczekiwaniom turystów, opracowały mapę turystyczną, która z pewnością pomoże znaleźć wszystkie powierzchnie udostępnione w ramach programu "Zanocuj w lesie". Odszukacie ją pod adresem: https://www.bdl.lasy.gov.pl/portal/mapy. Wchodząc w link, należy z menu na dole strony wybrać "Mapy BDL" oraz kliknąć opcję "Mapa zagospodarowania turystycznego". Ta mapa ma na celu ułatwić turystom planowanie noclegu w lesie oraz szybkie odnalezienie nadleśnictwa, na którego obszarze chcemy biwakować.

 

Lasy Państwowe umożliwiają nocowanie w lesie, w tym uprawienie surwiwalu i bushcraftu na wybranych obszarach leśnych w ramach ogólnopolskiego Programu pt. ”Zanocuj w lesie”. W związku z tym pytamy osoby zainteresowane aktywnym spędzaniem czasu w lesie o ich doświadczenia, opinie i potrzeby. Zebrane informacje posłużą Lasom Państwowym do oceny i ulepszania Programu.

 

Ankieta jest anonimowa. Wyniki będą analizowane i przedstawiane zbiorczo.

 

http://personal.ewaluacja.eu/index.php/544185?lang=pl

 

Dziękujemy za poświęcony czas.

Lasy Państwowe i Ośrodek Ewaluacji